نوبت.نت | نوبت دهی پزشکی، سامانه نوبت دهی اینترنتی پزشکان و کلینیک ها
نوبت.نت
نوبت دهی و مشاوره آنلاین
پزشکان
بیمارستان ها
  اخبار مربوط
   نشانه‌های سرطان خون

   نشانه‌های سرطان خون

   0 دیدگاه 27 فروردین 1401 چاپ خبر بازدید: 2521
   فوق تخصص خون گفت:خون ریزی ناگهانی و کم خونی شدید از علائم سرطان خون هستند.

   رضا ملایری، فوق تخصص خون و سرطان، در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درباره «نشانه سرطان خون»بیان داشت:سرطان خون شیوع کمتری دارد و در بسیاری موارد با آزمایش خون مشخص می‌شود اما چون نسبتا شایع نیستند این بیماری،خود، خودش را نشان می‌دهد؛ مثل خون ریزی ناگهانی و کم خونی شدید علائمی از سرطان خون هستند اما جزو سرطان‌های شایع نیستند.

    وی گفت: سرطان معده،پروستات و گوارش در مردان  خیلی شایع هستند.

   این فوق تخصص خون با بیان اینکه  در سرطان معده می‌بینیم که بیمار کم خونی مزمن دارد، تصریح کرد:فرد باید آزمایش خون مخفی در مدفوع بدهد تا بینیم خون ریزی داخلی دارد یا خیر.

   ملایری افزود:سرطان روده بزرگ نیز خیلی شایع است و مصرف فست فود و عدم تحرک می‌تواند باعث بروز سرطان گوارشی شود.

   وی خاطرنشان کرد:‌باید به بیماران سرطانی اهمیت داده شود؛ چون این بیماران در اثر ابتلا به سرطان از کار افتاده می‌شوند و درآمدش کم می‌شود؛ ضمن اینکه  مخارج درمان زیاد است؛ در نتیجه باید داروهای جدید به راحتی در دسترس بیماران قرار گیرد.

   این فوق تخصص خون با بیان اینکه دیگر نباید ترس 20 سال پیش را از سرطان داشته باشیم، ابراز کرد:بیمارانی داریم که سال‌های سال با این بیماری زندگی می‌کنند.

   ملایری درباره شیمی درمانی، گفت:عوارض شیمی درمانی موقت است و پس از طی کردن دوره ریزش مو، موها در می‌آیند.

   وی متذکر شد:در برخی اوقات با اتمام شیمی درمانی بیمار مرد یا زن ، بچه دار می‌شوند و مشکلی در باروری ندارند؛ یعنی باید بدانیم زندگی کردن با سرطان نیز می‌تواند ادامه داشته باشد.

   منبع:فارس