«غده پروستات» در بدن چه کار می‌کند؟

«غده پروستات» در بدن چه کار می‌کند؟

0 دیدگاه 10 اسفند 1400 چاپ خبر بازدید: 160
«غده پروستات» در بدن چه کار می‌کند؟
فیزیو تراپیست گفت:یکی از اجزاء مهم در ایجاد کنترل ادرار پروستات است.زمانی که این جزء مهم آسیب می‌بیند،طبیعتا کنترل ادرار با مشکل مواجه می‌شود.

غزل خراجی،فیزیوتراپیست در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس بیان درباره «فعالیت غده پروستات و عوارض اختلال در فعالیت آن»، بیان داشت:شیوع سرطان پروستات در ایران روندی افزایشی دارد.به دنبال شیوع زیاد این سرطان عوارض ناشی از درمان‌های تهاجمی این بیماری نیز روز به روز بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد: از جمله عوارض اجتناب ناپذیر این درمان‌های تهاجمی،بی اختیاری ادراری و اختلال در روابط جنسی به علت مشکل در نعوظ و انزال است.

این فیزیوتراپیست ابراز داشت: لازم به ذکر است یکی از اجزاء مهم در ایجاد کنترل ادرار پروستات است.زمانی که این جزء مهم آسیب می‌بیند،طبیعتا کنترل ادرار با مشکل مواجه می‌شود.  

خراجی ابراز کرد:جز مهم دیگر در کنترل ادرار، عضلات کف لگن هستند که علاوه بر کنترل ادرار وظیفه کنترل دفع مدفوع و فعالیت جنسی را نیز بر عهده دارند.

وی متذکر شد:خوشبختانه در اکثر مواقع در درمان‌های تهاجمی سرطان پروستات، این عضلات دستخوش تغییرات کمی می‌شوند و هنوز هم می‌توان به نقش آنها در کنترل ادرار و فعالیت جنسی امیدوار بود.

این فیزیوتراپیست متذکر شد: فیزیوتراپی کف لگن که یکی از حوزه‌های مهم در سلامت سیستم ادراری،مدفوع و جنسی است می‌تواند به افرادی که پس از جراحی پروستات، شیمی درمانی و  رادیوتراپی به میزان زیادی کیفیت زندگی آنها مختل شده است کمک کند و زندگی اجتماعی فرد را که به دلیل مشکلات ادراری،مدفوعی و جنسی تحت تاثیر قرار گرفته است به او باز گرداند.

منبع:فارس